lgt_wmcc_comp_2022_lsc_ospr.png

Draw Schedule

 

All Times Listed in Pacific Time (Local Las Vegas time)

 

Draw #1 - 2:00 pm Saturday, April 2nd

Sheet A         Canada vs. Czech Republic

Sheet B         Sweden vs. Netherlands

Sheet C         Denmark vs. United States

Sheet D         Korea vs. Norway

Draw #2 - 7:00 pm Saturday, April 2nd

Sheet A         Italy vs. Scotland

Sheet B         Canada vs. Norway

Sheet C         Finland vs. Switzerland

Sheet D         Germany vs. Netherlands

 

Draw #3 - 9:00 am Sunday, April 3rd

Sheet A         Switzerland vs. Sweden

Sheet B         Scotland vs. Korea

Sheet C         Czech Republic vs. Germany

Sheet D         Finland vs. Denmark

 

Draw #4 - 2:00 pm Sunday, April 3rd

Sheet A         Korea vs. Denmark

Sheet B         United States vs. Czech Republic

Sheet C         Netherlands vs. Canada

Sheet D         Sweden vs. Italy

 

Draw #5 - 7:00 pm Sunday, April 3rd

Sheet A         Germany vs. United States

Sheet B          Italy vs. Finland

Sheet C         Norway vs. Scotland

Sheet D         Switzerland vs. Canada

 

Draw #6 - 9:00 am Monday, April 4th

Sheet A         Czech Republic vs. Norway

Sheet B         Denmark vs. Sweden

Sheet C         Germany vs. Finland

 

Draw #7 - 2:00 pm Monday, April 4th

Sheet A         Denmark vs. Scotland

Sheet B         Netherlands vs. Switzerland

Sheet C         Canada vs. Italy

Sheet D         United States vs. Korea

 

Draw #8 - 7:00 pm Monday, April 4th

Sheet A         Finland vs. Sweden

Sheet B         Norway vs. United States

Sheet C         Switzerland vs. Czech Republic

Sheet D         Scotland vs. Germany

 

Draw #9 - 9:00 am Tuesday, April 5th

Sheet B         Sweden vs. Czech Republic

Sheet C         Korea vs. Finland

Sheet D         Italy vs. Netherlands

 

Draw #10 - 2:00 pm Tuesday, April 5th

Sheet A         Scotland vs. United States

Sheet B         Germany vs. Canada

Sheet C         Italy vs. Denmark

Sheet D         Norway vs. Switzerland

Draw #11 - 7:00 pm Tuesday, April 5th

Sheet A         Netherlands vs. Norway

Sheet B         Finland vs. Scotland

Sheet C         Sweden vs. Germany

Sheet D         Czech Republic vs. Korea

 

Draw #12 - 9:00 am Wednesday, April 6th

Sheet A         Switzerland vs. Denmark

Sheet B         Korea vs. Italy

Sheet C         United States vs. Netherlands

Sheet D         Canada vs. Sweden

 

Draw #13 - 2:00 pm Wednesday, April 6th

Sheet A         Germany vs. Italy

Sheet B         Switzerland vs. United States

Sheet C         Scotland vs. Czech Republic

Sheet D         Norway vs. Finland

 

Draw #14 - 7:00 pm Wednesday, April 6th

Sheet A         Sweden vs. Korea

Sheet B         Czech Republic vs. Netherlands

Sheet C         Finland vs. Canada

Sheet D         Denmark vs. Germany

 

Draw #15 - 9:00 am Thursday, April 7th

Sheet A         United States vs. Canada

Sheet B         Norway vs. Denmark

Sheet C         Italy vs. Switzerland

Sheet D         Netherlands vs. Scotland

 

Draw #16 - 2:00 pm Thursday, April 7th

Sheet A         Czech Republic vs. Finland

Sheet B         Scotland vs. Sweden

Sheet C         Germany vs. Norway

Sheet D         Korea vs. Switzerland

 

Draw #17 - 7:00 pm Thursday, April 7th

Sheet A         Denmark vs. Netherlands

Sheet B         Canada vs. Korea

Sheet C         United States vs. Sweden

Sheet D         Italy vs. Czech Republic

 

Draw #18 - 9:00 am Friday, April 8th

Sheet A         Norway vs. Italy

Sheet B         Switzerland vs. Germany

Sheet C         Canada vs. Scotland

Sheet D         Finland vs. United States

Draw #19 - 2:00 pm Friday, April 8th

Sheet A        Korea vs. Germany

Sheet B        Netherlands vs. Finland

Sheet C        Czech Republic vs. Denmark

Sheet D        Sweden vs. Norway

 

Draw #20 - 7:00 pm Friday, April 8th

Sheet A        Scotland vs. Switzerland

Sheet B        United States vs. Italy

Sheet C        Netherlands vs. Korea

Sheet D        Denmark vs. Canada

 

Draw #21  - 2:00 pm Saturday, April 9th

Sheet B        Playoff Qualifier

Sheet D        Playoff Qualifier

 

Draw #22  - 7:00 pm Saturday, April 9th

Sheet B         Semifinal

Sheet D         Semifinal

 

Draw #23  - 11:00 am Sunday, April 10th

Sheet C         Bronze Medal Match

Draw #24  - 4:00 pm Sunday, April 10th

 

Sheet C         Gold Medal Match

Sponsor Bar Final.png